A REAC SISE Futsal Szakosztálya 2014 júliusában alakult meg.

A Sportiskola célja, hogy a futsal szakosztály megalakításával lehetőséget biztosítsunk a kerületben ennek a  hiánypótló szakágnak a gyakorlati elterjesztésére. Célunk azoknak a fiatal játékosoknak akik indíttatást éreznek a futsal szakág speciális elsajátítására játéklehetőséget biztosítsunk.

Jelen pillanatban még nincs a futsalnak kimondott utánpótlása.

Céljaink között szerepel 2015. szeptemberétől saját kimondott szakági oktatást beindítani 6 éves korosztálynak, majd a hivatalos versenyrendszerben szerepeltetni. A célunk teljesülni is látszik, hisz elindult a képzés a Szent Korona, a Kolozsvár illetve a Kossuth Általános Iskolákban.

Meggyőződésünk, hogy a futsal oktatás főleg kiskorban olyan értékeket tud felmutatni, ami később akár nagypályás labdarúgásba is a futball pályára  fölvihető.

A szakosztályunk két csapatot nevezett az adott bajnokságban.

A felnőtt csapat az NB II. keleti csoportjába került besorolásba. A csoportban 14 csapat indult. Az újonc évünkben az Országos összesített bajnokságban a 42 nevezett csapat között a 13. helyet értük el.

Az U 20-as csapatunk az NB II. másodosztály B csoportjába került besorolásba. A csoportban 4 csapat indul.

Az U 20-as csapat bajnoksága torna rendszerbe kerül lebonyolításra havi egy alkalommal.

A szakosztálynak jelen pillanatban 44 igazolt játékosa, versenyzője van.

Megosztásuk:

23 felnőtt játékos és 21 ifi vagy serdülőkorú játékos.

A szakosztály edzője mindkét csapatnak:

Kollár Zsolt

Technikai vezető:

Gyúró, masszőr:

Spekner Szilárd

Linter Károly

Hazai mérkőzéseinket a 2015-2016-os szezonban a Csömöri Sportcsarnokban játsszuk, hétfő esti időpontban.

Külön kiemelném név szerint azokat az ifikorú játékosokat, akik nagy büszkeségünkre a felnőtt futsal csapatunkban keretébe kerültek.

Altasch András, Klein Soma, Kléner Máté,

Papp György, Pfister Erik, Szántovszki Bence,

Vilezsál Gergő, Takó Balázs, Krasznay Sándor, Pálmai Zsolt, Hornok Dávid, Bódis Tibor

Rövidtávú céljaink a bajnokságban a felnőtt csapatnál:

A felső rájátszásba kerülés az 1-4. helyezés megszerzése.

Rövidtávú célunk az U 20-as csapatnál:

Szakmailag felzárkózni a csoportban szereplő többi csapat szintjére, illetve a futsal alapvető játékelemeinek elsajátítása és képességeknek megfelelően az első csapatba való beépítés.

A Futsal szakosztály középtávú céljai:

A felnőtt csapat 2016-2017-es bajnokságban az első- második hely megszerzése, illetve az NB I-be való feljutás. 2016. szeptemberétől az utánpótlás versenyeztetése 6 éves korosztálytól.

Növelnünk kell a REAC SISE utánpótláskorú játékosainak bővítését a felnőtt csapat keretébe. Rendkívül fontosnak tartom az NB III. felnőtt csapat, illetve a REAC SISE Ifi csapatainak edzőivel való összehangolt szoros munkát, mivel a játékosok zöme játszik nagypályán is.

Kedves Látogató!

Amennyiben sporttevékenységünkre nagyobb mértékben kíváncsi a honlapunkon megtalálható elérhetőségemen keressen meg!

Várom azoknak a szülőknek a jelentkezését is, akiket érdekel a 6 éves korosztályban szeptemberben indult futsal képzésünk a három felsorolt iskolában.

Hazai mérkőzéseinket a Palota TV felvételről közvetíti.

Keresd a Palota TV műsorában, ahol megismerkedhetsz a csapattal.

Természetesen szeretettel várunk mindenkit mérkőzéseinkre.

Annak érdekében, hogy mindenki jobban tudjon  tájékozódni mérkőzéseinkről, a mérkőzések időpontját, helyszínét a REAC Sportiskola honlapján jelezzük.

Mérkőzéseink látogatása  drukkereinknek, érdeklődőinknek ingyenes.

Kérek mindenkit, aki bármilyen formában tudja a futsal szakosztály működését segíteni, támogatni, kérem keressen meg engem illetve a szakosztályt az alább felsorolt elérhetőségeken.

HAJRÁ FUTSAL! HAJRÁ REAC SISE FUTSAL!

Futsal Szakosztályvezető